ייעוץ ופיתוח של מנהלים בכירים ובדרגות ניהול שונות 

 

 

 

פיתוח מנהלים

המעבר מאיש מקצוע למנהל הוא אינו מעבר טריוויאלי. יותר ויותר ארגונים ומנהלים מבינים שניהול הוא מקצוע שצריך ללמוד אותו. בכדי להיכנס לתפקיד ניהולי ולגבש זהות ניהולית על המנהלים לעבור תהליך הכולל למידה תיאורטית, התנסותית וחוויתית.

 

פיתוח אישי

סטיבן קובי, בספרו שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד, מדבר על כך שהמנהל צריך להקפיד לחדד את מסורו. חידוד המסור עוסק ביכולת להתחדשות אישית בארבעה רבדים: פיזי, מנטלי, נפשי ורגשי. הייעוץ האישי מאפשר נגיעה בכל ארבעת הרבדים באופן שמותאם למנהל.

 

 • תוכנית פיתוח מנהלים להקניית מיומנויות ניהול
  תהליך הכולל רצף מפגשים המיועדים לקבוצת מנהלים מדרג מסויים או בעלי אתגרים ניהוליים דומים. מטרת התוכנית לפתח את מנהיגות חברי הקבוצה באמצעות למידה חוויתית וידע תיאורטי. התוכנית מותאמת לאתגרי הניהול העומדים בפני המנהלים של הקבוצה. התהליך מורכב ממפגשים קבוצתיים ואישיים. תוכניות מסוג זה מעצימות את המנהלים המשתתפים בהן ויוצרות קבוצת מנהלים מגובשת מיחידות שונות בארגון המסייעת לתפקוד יעיל של הארגון כולו.
   
 • ניהול טלנטים
  כחלק מתכנון המשאב האנושי, מאתר הארגון מנהלים בעלי פוטנציאל לקידום בתחום הניהול. בכדי לממש את הפוטנציאל יש לבנות מסלול פיתוח ומנהיגות המותאמים למועמד. המסלול כולל מפגשים אישיים וקבוצתיים.
   
 • סדנאות כניסה לתפקיד
  כניסה לתפקיד הנה תהליך משמעותי עבור המנהל הנכנס ועבור היחידה אותה הוא אמור לנהל. כניסה לתפקיד ניהולי מאופיינת בחוסר וודאות, עמימות, הצפה של מידע וחששות.  יחד עם תחושות אלו מאופיינת  כניסה לתפקיד ניהולי גם בציפיות להצליח וברצון להשפיע.
   
 • קיום מפגש קבוצתי מובנה המורכב ממשתתפים הנמצאים לפני כניסתם לתפקיד ניהולי ראשון, מאפשר להם להעלות סוגיות, מחשבות, נושאים המטרידים אותם ולגבש באמצעות הקבוצה והמנחים תובנות חדשות ודרכי פעולה אפשריים לאופן ולדרך בה הם יכנסו לתפקידם ובכך לתכנן עד כמה שניתן את כניסתם לתפקיד. למפגש הקבוצתי יש ערך הן ברמה הפרקטית והן ברמה הרגשית. הקבוצה נוסכת בטחון במנהלים המרגישים שהם "לא לבד".
   
 • חדר כושר ניהולי
  תכנית המאפשרת למנהלים להתאמן בתחומים ספציפיים בתחום הניהול. מטרת חדר הכושר לאפשר למנהלים מכל הדרגים לפתח, לשפר ולהתאמן במיומנויות ניהוליות ומקצועיות ספציפיות ללא צורך להתחייב לתכניות ארוכות טווח. האימונים ממוקדים ויישומיים הכוללים מרכיב תיאורטי והתנסותי. האימונים יכולים להיות בנושאים של: חניכה, ישיבות צוות, ניהול זמן, ניהול התקשורת הבינאישית בארגון, ניהול השירות ועוד.
 •  
 • ליצירת קשר 

 

 

 

 

 

קרא עוד על

ייעוץ ארגוני >