בנייה ופיתוח צוות

 

ארגון כולל מכלול של צוותים בעלי מאפיינים שונים. הצוות, כמו משפחה, מספק לחבר בו את הצורך בהשתייכות ובביטחון. צוות עבודה סינרגטי מצליח לעמוד במטרות הארגון ואף להעניק לחבריו משאבים רגשיים המשפרים את האווירה ואיכות העבודה. עבודת צוות אפקטיבית דורשת השקעה ותחזוקה שוטפת. התחזוקה היא חלק מהעבודות היומיומיות של המנהל ואחת לתקופה קיים צורך בעצירה ובליווי ייעוצי.

 

בניית צוות

פעילות המתקיימת עם צוות בראשית דרכו או כאשר משתנה הרכב הצוות או משימותיו. מטרת הפעילות היא לסנכרן את הצוות לקראת מטרה ועבודה משותפת. בפעילות זו עוסקים בחזון הצוותי, שפה משותפת, היכרות, תיאום ציפיות, נהלים וכד'.

 

פיתוח צוות

פעילות המיועדת לאפשר "עצירה" והתבוננות על עבודת הצוות. הפעילות מיועדת לצוות בעל היסטוריה ועתיד משותף. במהלך פיתוח הצוות ממפים נקודות עוצמה ושיפור בעבודת הצוות ומחליטים על תכנית עבודה להמשך.

 

סדנאות בצוותים אורגנים

מפגשי למידה בנושאים ניהוליים – ארגוניים המעסיקים את חברי הצוות. תכני הלמידה האפשריים הם: חניכה, קבלת החלטות, תקשורת בינ-אישית, ניהול זמן, שחיקה וכד'. הלמידה המשותפת מאפשרת הן רכישת ידע של עולם התוכן הניהולי והן הוספת נדבך לעבודת הצוות המאפשרת שיתוף בידע ושפה משותפת.

 

ניהול פורומים

בכל ארגון ניתן לקיים פורום במתכונת של מרחב פתוח המאגד קבוצת עובדים או מנהלים תחת נושאים מסוימים או תחת לכידות מקצועית.

מטרת הפורום, להפרות אחד את השני, לדון בסוגיות ולמצוא פתרונות יצירתיים לאתגרים אישיים וניהוליים .

הפורום הוכח כמאפשר, כמפתח, כמכיל וכמייצר לכידות חברתית וארגונית, מתווה דרך למקצועיות, פורץ גבולות, מחדש ומרענן את ההתנהלות בארגון.

ליצירת קשר

 

 

 

 

 

 

קרא עוד על

ייעוץ ארגוני >